Ferie zimowe na Warmii i Mazurach

Czas wolny

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach

Warmia i Mazury należą do najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo regionów kraju. Obfitują nie tylko w jeziora i lasy, ale także w interesujące zabytki kultury, w tym imponujące ceglane zamki krzyżackie. Warto więc, by nasze dzieci spędziły w tych regionach nie tylko wakacje, ale także ferie zimowe. Liczne ośrodki turystyczne Warmii i Mazur organizują zimą ciekawe zajęcia dla dzieci, w tym przede wszystkim aktywny wypoczynek z zajęciami sportowymi, artystycznymi, naukowymi i językowymi.

Dlaczego warto wybrać Warmię i Mazury?

Większość osób kojarzy Warmię i Mazury z wakacjami, wypoczynkiem letnim. To nie do końca prawdziwa opinia: hotele Warmii i Mazur otwarte są także zimą i szczególnie dbają w tym okresie o zapewnienie atrakcyjnego wypoczynku naszym dzieciom i nam samym. Warto dodać także, że ferie i kolonie są wsezonie zimowym tanie. Za wypoczynek naszych dzieci zapłacimy więc mniej, niż za zimowy wyjazd w góry, będzie on jednak tak samo atrakcyjny. Wiele mazurskich hoteli to bogato wyposażone ośrodki, posiadające sauny, spa i nowoczesne obiekty sportowo-rekreacyjne. Ferie zimowe (czy to kolonie, czy to rodzinny wypoczynek) na Warmii i Mazurach są więc z pewnością niezwykle atrakcyjnym wyborem. Ciekawym pomysłem na spędzenie zimy jest jednak nie tylko luksusowy hotel, ale także gospodarstwo agroturystyczne – wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to smaczna lokalna kuchnia, zimowe wędrówki po mazurskich lasach, poznawanie życia zwierząt oraz biesiady przy ogniskach. Ze względu na bliskość geograficzną, region jest szczególnie atrakcyjny dla mieszkańców Warszawy i Trójmiasta.

Atrakcje Olsztyna

Największym miastem Warmii i Mazur jest Olsztyn. To duże miasto jest wspaniałą bazą wypadową do wszystkich zakątków regionu. Obfituje w restauracje, kina, kluby, imprezy kulturalne i teatry: dostarcza więc rozrywek i atrakcji kulturalnych nie tylko samym dzieciom, ale również współtowarzyszącym im rodzicom. Olsztyn obfituje w zabytki: do najważniejszych należą gotycki zamek krzyżacki, ceglana katedra oraz rozległe fragmenty murów miejskich. W pobliżu znajdują się także inne atrakcyjne miejscowości, w tym Lidzbark Warmiński, Malbork, Braniewo i Frombork, a także ośrodki pielgrzymkowe – sławny z objawień maryjnych Gietrzwałd oraz Święta Lipka. Jeśli planujemy więc rodzinne ferie zimowe z dziećmi na Mazurach i Warmii, warto, by naszą bazą wypadową był właśnie Olsztyn. Duże miasto to także półkolonie i półzimowiska: w Olsztynie szczególnie ciekawe są warsztaty w ramach dziecięcej Akademii Nauki, w tym programowanie M-botów, o którym można przeczytać więcej na https://www.efektywna-nauka.pl/ferie-zimowe-polkolonie-dla-dzieci-olsztyn/.

Ferie na Warmii i Mazurach

Aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach to nie tylko kolonie, a więc ferie, w czasie których dzieci wypoczywają we własnym gronie. Bardzo atrakcyjne są również ferie spędzane razem z rodziną. Wiele ośrodków turystycznych regionu posiada dziś atrakcje wodne pod dachem, w tym całe aquaparki: tygodniowy pobyt w aquaparku to niewątpliwie jedna z najbardziej atrakcyjnych form wypoczynku rodzinnego. Równie interesujące jak letnie wyprawy do mazurskich puszcz są także zimowe wycieczki z przewodnikami. Mazurscy leśnicy mogą ukazać naszym dzieciom fascynujące życie zwierząt zimą: na Mazurach żyją przecież dziki, jelenie, sarny, a nawet łosie. Wspaniałą formą aktywnego wypoczynku są oczywiście także zabawy na śniegu, w tym saneczkarstwo. Wiele ośrodków organizuje kuligi i zimowe ogniska. Popularne zimowe atrakcje to także quady, segwaye, paintball oraz nauka strzelania na strzelnicy. Warmia i Mazury to region pagórkowaty: powstaje w nim coraz więcej ośrodków narciarskich, które nie są może tak atrakcyjne, jak górskie, dostarczają jednak dzieciom i dorosłym wspaniałej rozrywki.

Back To Top